Tel. (76) 8787879

Ul. Chopina 1 A (plebania) | Ul. Niepodległości 8 (kościół)

Kapelan szpitala:   tel. 459594785

Msze święte:

  • Niedziele i święta: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30;
    15.00 i 18.00
  • Dni powszednie: 6.30 i 18.00

 

 

W dniach 19 października do 22 października 2023 r. (czwartek-niedziela) zostanie zorganizowana autokarowa pielgrzymka po Ziemi Sandomierskiej.

Program pielgrzymki:

19 października 2023 r. (czwartek) – Wyjazd o godz. 1.00 ze Złotoryi w nocy z środy na czwartek. W godzinach porannych odwiedzenie Bazyliki Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu oraz udział we Mszy św., następnie zwiedzanie Groty Matki Bożej. W dalszej części przejazd do ruin jednej z największych rezydencji pałacowych w Europie – Zamku Krzyżtopór. Przejazd do Sandomierza i odwiedziny Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (możliwość korzystania z basenu, saun oraz jacuzzi)

20 października 2023 r. (piątek) – wczesne śniadanie, przejazd do Opatowa na Mszę św. do Kolegiaty, zwiedzanie z Przewodnikiem Kolegiaty św. Marcina oraz Rynku, zwiedzanie podziemi opatowskich, czas wolny na starówce, powrót do Sandomierza i 4-godzinne zwiedzanie Sandomierza, obiadokolacja i nocleg. (możliwość korzystania z basenu, saun oraz jacuzzi)

21 października 2023 r. (sobota) – śniadanie, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Kębielskiej w Wąwolnicy i udział we Mszy św.; następnie do Nałęczowa: zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Małachowskich śladami Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego, pobyt w pijalni wód, chata Stefana Żeromskiego i Mauzoleum syna Adasia czas wolny. Wczesnym popołudniem przejazd do Wąwozu Korzeniowy Dół (spacer). Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Kazimierzu Dolnym. Wieczorne spotkanie integracyjne grupy przy muzyce. (możliwość korzystania z saun, jacuzzi)

22 października 2023 r. (niedziela) – śniadanie, 3-godzinne zwiedzanie Kazimierza (rynek, ul. Senatorska, Kościół Farny, zamek i Baszta), przejście do Sanktuarium Zwiastowania NMP i Msza św. W drodze powrotnej obiad w restauracji „Zajazd u Boryny” Przyjazd w godzinach wieczornych do Złotoryi

Koszt pielgrzymki dla grupy min. 45-osobowej to 1240 zł. od osoby: (bilety wstępu wg programu, parkingi, zestaw słuchawkowy na całość pielgrzymki, przejazd klimatyzowanym autokarem, 3 noclegi w standardzie hotelu 3* i 4*, bezpłatny pobyt w strefie SPA w czasie całego wyjazdu, (3x dwudaniowa obiadokolacja, 3x śniadanie – bufet, 1x obiad), muzyczne spotkanie integracyjne z niespodzianką, przewodnik, ubezpieczenie. Noclegi w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych.

Opiekę duchową oraz wsparcie organizacyjne pielgrzymki zapewnia ks. wikariusz Jarosław Górecki. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w programie. Przy zapisie proszę o zaliczkę w wysokości 240 zł.

Tel. kontaktowy i zapisy w zakrystii: 501785753 (ks. Jarosław).

DO POBRANIA
Ziemia Sandomierska 2023