Tel. (76) 8787879

Ul. Chopina 1 A (plebania) | Ul. Niepodległości 8 (kościół)

Kapelan szpitala:   tel. 459594785

Msze święte:

  • Niedziele i święta: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30;
    15.00 i 18.00
  • Dni powszednie: 6.30 i 18.00

WARZTATY PISANIA IKON – POCZĄTEK PAŹDZIERNIK 2022 – MIEJSCE: PARAFIA NARODZENIOA NMP W ZŁOTORYI

„Mandylion” – czyli jeden z typów ikony Chrystusa – Oblicze Chrystusa jako pierwotna ikona – uczyniona nieludzką ręką ale ręką Boga – typ ikony od wieków inspirowany cudownymi relikwiami – Całunem Turyńskim i Chustą z Manopello – wizerunkami Pana powstałymi w sposób cudowny, będącymi świadkami Paschy Chrystusa. Powstaną ikony pisane w technice tradycyjnej tempery na gruncie klejowo – kredowym.

„Warsztat to 6 spotkań po 2 godziny. Cena 350 zł obejmuje również materiały. Zapisy: diakon Wojciech Dąbrowski 793520370.

Prowadzący warsztaty

Artyści prowadzący warsztaty : – Katarzyna Uchman – mgr sztuki – ukończyła Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie – Adrian Uchman – mgr wychowania plastycznego – ukończył Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie Są to osoby od lat prowadzące warsztaty pisania ikon – przykładowo udzielali się plastycznie w jednej z parafii w Cieszynie przy okazji odbywanych tam studiów tworząc plastyczne aranżacje rekolekcji, adoracji, kazań pisząc ikony i malując np. drogę krzyżową, która była pokazana przy okazji drogi krzyżowej przez miasto, organizowanej przez tamtejsze parafie, podobnie w parafii Nawiedzenia NMP we Mściwojowie, prowadzili warsztaty w czasie spotkań młodych diecezji legnickiej w Krzeszowie(2006-8r.) – ikonostas wielometrowy na rusztowaniu powstałym przy renowacji wnętrza bazyliki, ikony Serc Jezusa i Maryi, wielkoformatowe ikony współczesnych świętych oraz warsztaty w kilku parafiach w Jaworze i okolicy – np. wielkoformatowe ikony do Wielkiego Tygodnia w parafii św Marcina (2015) – Chrystus ukrzyżowany niesiony w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej przez miasto, Mandylion do adoracji w Ciemnicy, tronujący Pantokrator, siedmiometrowa ikona grupy Ukrzyżowania w kościele ś Faustyny w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, warsztaty pisania ikon w Jaworskim Ośrodku Kultury( 2006-2012r.), gdzie Katarzyna pracowała jako instruktor plastyki przez kilka lat, a także pracowała w byłym gimnazjum w Legnicy na ul. Radosnej – ikony św JPII(2011r). Adrian Uchman przez kilka lat od 2006 prowadził firmę zajmującą się pisaniem ikon, do tej pory pisze na zamówienia prywatne lub kościelne. Obecnie prowadzą warsztaty pisania ikon i warsztaty plastyczne dla dzieci w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.