Tel. (76) 8787879

Ul. Chopina 1 A (plebania) | Ul. Niepodległości 8 (kościół)

Kapelan szpitala:  tel. +48 459 594 785

Msze święte:

  • Niedziele i święta: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30;
    15.00 i 18.00
  • Dni powszednie: 6.30 i 18.00

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁA
07.07.2024

1. Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy św. z godz. 12:30 nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. Rozpoczął się czas wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Przypominamy wszystkim, że od Pana Boga nie ma wakacji. Prosimy rodziców i dziadków, aby przypilnowali, aby dzieci uczestniczyły w każdą Niedzielę we Mszy Św.

3. W czwartek przypada 11 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, która będzie połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych, procesją z figurką Matki Bożej z Lourdes. Po Mszy św. odbędzie się adoracja i modlitwa o uzdrowienie. Na koniec zostaną egzorcyzmowane woda, sól, olej i pobłogosławione dewocjonalia. Będzie także przed Mszą św. okazja do Spowiedzi.

4.W tym tygodniu wspominany:
– w poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera.
– w czwartek święto św. Benedykta, Opata i Patrona Europy
– w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
– w sobotę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5.W naszej diecezji odbywają się rekolekcje przeznaczone dla rodziców, którzy cierpią z powodu straty dziecka. Jeśli ktoś z rodziców szuka pomocy w przejściu przez ten najtrudniejszy etap życia to warto zgłosić się na rekolekcje pt. Ja jestem z wami. Odbywać się będą one w Dum Słowa od 20 do 22 września w Legnicy. Szczegóły znajdziemy na plakacie oraz numer telefonu i adres email, aby się można było skontaktować i zapisać.

6.Przypominamy o stałych nabożeństwach połączonych z Mszą Św. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek do Miłosierdzia Bożego.

7.W okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy w sprawach pilnych zgłaszać się po Mszy św. wieczornej w tygodniu.

8.Biuro Radia Maryja w Legnicy organizuje dnia 14.07.24r. coroczną Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 3.00 nad ranem spod ZOK-u w Złotoryi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń wraz z numerem telefonu, pod którym można się zapisać. Koszt- 100 zł.

9. Ruszyły zapisy na 32. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 27 lipca do 05 sierpnia. Zapisywać można się przez diecezjalną stronę internetową. Można także uczestniczyć duchowo. Materiały do uczestnictwa duchowego możemy zakupić w zakrystii. Koszt 25 zł. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Nie jesteś sam” – w nawiązaniu do hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

10. We wrześniu zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów: Lourdes, La Salette, Paryża i innych ciekawych miejsc we Francji. Zapisy i szczegóły na plakatach. Jest jeszcze 20 miejsc.

11. Wszystkim ofiarodawcom, tym którym dobro naszej wspólnoty parafialnej leży na sercu, osobom modlącym się za parafię składam serdeczne – Bóg zapłać, zapewniam jednocześnie o modlitwie za Was, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.