Tel. (76) 8787879

Ul. Chopina 1 A (plebania) | Ul. Niepodległości 8 (kościół)

Kapelan szpitala:   tel. 459594785

Msze święte:

• Niedziele i święta: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30;
    15.00 i 18.00
  • Dni powszednie: 6.30 i 18.00

Ogłoszenia na II Niedzielę w ciągu roku

15.01.2023

1.W tym tygodniu wspominamy:

-we wtorek św. Antoniego, opata.

-w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

-w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 11 do 18 lutego br. Z programem można się zapoznać w zakrystii. Osoby już zapisane zapraszam na spotkanie przed pielgrzymkowe w sobotę po Mszy św. wieczornej do auli na plebanii.

3.Plan kolędy. Dziękujemy wszystkim, z którymi się spotkaliśmy dotychczas. Wiemy, że nie wszyscy mogli być w tym czasie w domu. Informuje, że będzie także możliwość spotkania i błogosławieństwa domu w dodatkowym dniu lub na zaproszenia.

4.Spotkanie formacyjne członków straży Honorowej NSPJ odbędzie się w piątek tj. 20 stycznia br. o godz. 17:00 w auli Domu Parafialnego. Jest to pierwsze spotkanie w tym roku, będą omawiane ważne sprawy i wskazana jest obecność wszystkich członków wspólnoty.

5.W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka ministrantów w auli na plebanii.

6.Siostry ze Zgromadzenia Krwi Chrystusa z Bolesławca organizują pielgrzymkę śladami św. Marii de Mattias do Włoch. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 14 do 20.05.2023. Zainteresowanych odsyłamy do sióstr, a informacje ogólne znajdują się na tablicy ogłoszeń.

7.Duszpasterze Powołań Diecezji Świdnickiej i Legnickiej zapraszają do spotkań połączonych z wędrówką po górach. Od tego roku akademickiego zapraszamy na dwudniowe spotkania, dające więcej czasu na modlitwę, skupienie i budowanie wspólnoty. NAJBLIŻSZE SPOTKANIE: 20-21 stycznia 2023 r. Spotkanie odbędzie się w Janowicach Wielkich.

8.Następna Niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego. Papież Franciszek chcę, abyśmy byli coraz bardziej otwarci na życie Słowem Bożym.

9.W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzili kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1, 17). Pamiętajmy w naszej modlitwie, aby prosić Boga o jedność chrześcijan jak czynił to Jezus Chrystus.

1. Dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie klęcznika. Bóg zapłać.