Tel. (76) 8787879

Ul. Chopina 1 A (plebania) | Ul. Niepodległości 8 (kościół)

Kapelan szpitala:   tel. 459594785

Msze święte:

• Niedziele i święta: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30;
    15.00 i 18.00
  • Dni powszednie: 6.30 i 18.00

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą 25.09.2022

W tym tygodniu wspominamy:

-we wtorek- św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

-w środę-św. Wacława, męczennika.

-w czwartek – święto św. Archanioła Michała, Gabriela i Rafała.

-w piątek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

-w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.

1.Taca z poprzedniej Niedzieli jest przeznaczona na remont organów. Dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na ten cel. Będziemy robić te organy sukcesywnie, koszt całości jest bardzo duży. Po Mszy św. z godz. 11:00 spotkanie dla rodziców i ich dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

2.W poniedziałek o godz. 17:00 zapraszamy na adorację prowadzoną przez Apostolstwo Dusz Czyścowych. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie w auli na plebani.

3.Zapraszamy chętnych na kurs malowania (pisania) ikon. Koszt 350 zł. Zapisy również telefonicznie pod numerem podanym na plakacie w gablocie jak również na stronie internetowej. Kurs będzie się odbywał w soboty.

4.W połowie października rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Prosimy o zapisywanie się telefonicznie dzwoniąc pod numer podany w gablocie na plakacie. Informacje o kursie są również dostępne na stronie internetowej parafii.

5.W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie biblijne do sali na plebanii.

6.Zachęcamy do korzystania z propozycji rekolekcyjnych proponowanych przez powstały w naszej Diecezji w miejsce Seminarium Duchownego – „Dom Słowa”. Można się tam zgłaszać indywidualnie lub za naszym pośrednictwem.

7.W sobotę – I miesiąca, rano Msza św. będzie połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP, a wieczorem zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec. Przed Mszą św. o godz. 17:30 pierwsze październikowe nabożeństwo różańcowe dla wszystkich, będziemy przez ten miesiąc codziennie modlić się na różańcu. Natomiast Męski Różaniec będziemy praktykować jako modlitwę za nasza Ojczyznę przez 5 pierwszych sobót miesiąca. Program tej modlitwy jest wywieszony w gablotach, na stronie internetowej. Jest to modlitwa mężczyzn, dlatego ich szczególnie zapraszamy. Dla wyjaśnienia, dlaczego jest to Męski Różaniec.

Po pierwsze: Dlaczego „męski”?

Rolą mężczyzn jest ochrona swoich bliskich na życie wieczne – tych, których dał nam Bóg w opiekę. Jak św. Józef, tak i my mamy za zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. We wspólnocie umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty.

Po drugie: Dlaczego „różaniec”?

Jest to wola naszej Matki – Królowej Maryi. Ona wybrała taką drogę uświęcania nas wszystkich i ratowania grzeszników, ochrony naszych dzieci. Wypełniamy tym samym testament św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz ich poprzedników.

8.W sobotę wyjazd Żywego Różańca na pielgrzymkę do Krzeszowa spod ZOK-u o godz. 8:00. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem to 25 zł. Zapisy w zakrystii.

9.Następna Niedziela będzie I miesiąca. Na każdej Mszy św. odbędzie się krótka adoracja i modlitwa w różnych intencjach. Tego dnia będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. z godz. 12:30. Wcześniej po Mszy św. z godz. 11:00 rozdane zostaną różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

10.Dzieci prosimy o przyniesienie rozwiązań z „Ziarenek”. Prosimy o odcięcie dolnej części z rozwiązaniem zapisanych tam zadań i prosimy o złożenie czytelnego podpisu. Składamy te karteczki do skrzyneczki ustawionej u stopni ołtarza do przyszłej Niedzieli. Wtedy zostaną wylosowane nagrody.