OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

1.Dziś przypada V Niedziela Wielkiego Postu. Jest to trzecia Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na Mszy św. będą przeznaczone na inwestycje.

2.W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Józef Adamowicz, były misjonarz w Uzbekistanie i Rosji. Plan rekolekcji został wywieszony w gablocie.

3.Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten uzyskujemy raz w tygodniu, uczestnicząc w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej. Zobowiązani jesteśmy do życia w łasce uświęcającej i do modlitwy w intencjach papieskich.

4.W zakrystii możemy nabyć: Paschaliki oraz świece ozdobne i kartki świąteczne na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Są tam także do nabycia krzyżyki wykonane przez palestyńskich chrześcijan, którzy z powodu braku pielgrzymów przeżywają biedę. Ofiara z ich sprzedaży będą dla nich dużym wsparciem.

1. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy się modlić szczególnie za naszego Rekolekcjonistę, który obchodzi swoje Imieniny.
  2. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie Palm.

W następny wtorek (26 marca) odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa. Początek będzie o godz. 18.00 Msza Św., a po niej będziemy szli do Kościoła św. Jadwigi, gdzie nastąpi zakończenie Drogi Krzyżowej.

1. Zwracamy się z prośbą o składanie środków czystości na potrzeby uchodźców, którzy przebywają w Brzuchowicach, koło Lwowa. Prośbę kieruje do nas ks. Władysław, który prowadzi tam Dom Pielgrzyma. Obecnie służy on jako miejsce dla uchodźców, którzy tam przybyli z terenów objętych wojną. Proponuję to jako Jałmużnę Wielkopostną. Prosimy o przynoszenie środków czystości do zakrystii.

8.Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbywa się w piątki rano o godz. 9.30 (dla dorosłych), wieczorem o 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i o 17.30 (dla dorosłych).

1. Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać w zakrystii.
  2. Kancelaria parafialna z powodu rekolekcji nie będzie czynna w środę.
  3. W naszej parafii rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Początek miał miejsce w środę 13. marca. Jeśli ktoś chce się dołączyć to jest to ostatni moment. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny z Dk. Wojciechem.
  4. Informujemy, że Sakrament Bierzmowania będzie udzielał ks. Biskup 9 maja br.
  5. Wszystkim ofiarodawcom, tym którym dobro naszej wspólnoty parafialnej leży na sercu, osobom modlącym się za parafię składam serdeczne – Bóg zapłać, zapewniam jednocześnie o modlitwie za Was, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.