Kapelan szpitala:  tel. +48 459 594 785

p.w. Narodzenia Najświętszej
Maryi Panny w Złotoryi

CHRZEST

Dokumenty potrzebne przy zgłaszaniu dziecka do chrztu:

1. Odpis aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego.

2. Świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka, jeśli ślub był udzielany w innej parafii.

3. Dane chrzestnych: imię, nazwisko, wiek i adres.

4. Zaświadczenie od rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania, że są katolikami wierzącymi i praktykującymi, którzy mogą pełnić godność ojca i matki chrzestnej.

RODZICAMI CHRZESTNYMI MOGĄ BYĆ OSOBY KTÓRE:

1. Ukończyły 16 rok życia,

2. Przyjęły sakrament bierzmowania,

3. Są wierzące i praktykujące,

4. Są w stanie wolnym bądź żyją w związku sakramentalnym.

KATECHEZA PRZEDCHRZCIELNA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH

BĘDZIE SIĘ ODBYWAĆ W KAŻDĄ PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA

O GODZINIE 19.00 W AULI DOMU PARAFIALNEGO.

BIERZMOWANIE

SAKRAMENT BIERZMOWANIA W PARAFII

NARODZENIA NMP W ZŁOTORYI

Dokumenty wymagane do przyjęcia bierzmowania:

1. Świadectwo chrztu.

2. Zaświadczenie o uczęszczaniu na lekcje religii.

Przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii miejsca zamieszkania.

W wyjątkowych sytuacjach może odbyć się w innej parafii po otrzymaniu pisemnie zgody swojego księdza proboszcza.

SAKRAMENTY MAŁŻEŃSTWA

Dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa:

1. Dowody osobiste mających zawrzeć związek małżeński.
2. Aktualne metryki chrztu z aktualną datą.
3. Świadectwo bierzmowania.
4. Ostatnie świadectwo z religii.
5. Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej i poradni rodzinnej.
6. Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego do ślubu konkordatowego lub akt zawarcia związku cywilnego w USC.
7. Narzeczeni spoza parafii winni dostarczyć licencję na udzielenie ślubu lub zgodę na spisanie protokołu poza rodzimą parafią.

Wymagane jest osobiste zgłoszenie się narzeczonych w kancelarii parafialnej najpóźniej
3 miesiące przed planowanym ślubem.

OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁA
07.07.2024

1. Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy św. z godz. 12:30 nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. Rozpoczął się czas wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Przypominamy wszystkim, że od Pana Boga nie ma wakacji. Prosimy rodziców i dziadków, aby przypilnowali, aby dzieci uczestniczyły w każdą Niedzielę we Mszy Św.

3. W czwartek przypada 11 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, która będzie połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych, procesją z figurką Matki Bożej z Lourdes. Po Mszy św. odbędzie się adoracja i modlitwa o uzdrowienie. Na koniec zostaną egzorcyzmowane woda, sól, olej i pobłogosławione dewocjonalia. Będzie także przed Mszą św. okazja do Spowiedzi.

4.W tym tygodniu wspominany:
- w poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera.
- w czwartek święto św. Benedykta, Opata i Patrona Europy
- w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- w sobotę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5.W naszej diecezji odbywają się rekolekcje przeznaczone dla rodziców, którzy cierpią z powodu straty dziecka. Jeśli ktoś z rodziców szuka pomocy w przejściu przez ten najtrudniejszy etap życia to warto zgłosić się na rekolekcje pt. Ja jestem z wami. Odbywać się będą one w Dum Słowa od 20 do 22 września w Legnicy. Szczegóły znajdziemy na plakacie oraz numer telefonu i adres email, aby się można było skontaktować i zapisać.

6.Przypominamy o stałych nabożeństwach połączonych z Mszą Św. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek do Miłosierdzia Bożego.

7.W okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu - kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy w sprawach pilnych zgłaszać się po Mszy św. wieczornej w tygodniu.

8.Biuro Radia Maryja w Legnicy organizuje dnia 14.07.24r. coroczną Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 3.00 nad ranem spod ZOK-u w Złotoryi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń wraz z numerem telefonu, pod którym można się zapisać. Koszt- 100 zł.

9. Ruszyły zapisy na 32. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 27 lipca do 05 sierpnia. Zapisywać można się przez diecezjalną stronę internetową. Można także uczestniczyć duchowo. Materiały do uczestnictwa duchowego możemy zakupić w zakrystii. Koszt 25 zł. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Nie jesteś sam” - w nawiązaniu do hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

10. We wrześniu zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów: Lourdes, La Salette, Paryża i innych ciekawych miejsc we Francji. Zapisy i szczegóły na plakatach. Jest jeszcze 20 miejsc.

11. Wszystkim ofiarodawcom, tym którym dobro naszej wspólnoty parafialnej leży na sercu, osobom modlącym się za parafię składam serdeczne - Bóg zapłać, zapewniam jednocześnie o modlitwie za Was, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

Wyślij wiadomość

Dane kontaktowe

Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes

Ul. Chopina 1 A (plebania)